Energia elektryczna w cenie mieszkania!

Osiedle Drozdowa to nowoczesna i ekologiczna inwestycja, wyróżniająca się w skali regionu wyposażeniem każdego mieszkania we własną elektrownię fotowoltaiczną. 

Wykorzystaj nieskończone zasoby energii słonecznej do produkcji czystej, darmowej energii elektrycznej za pomocą paneli fotowoltaicznych. Każdy apartament posiada własną instalację umieszczoną na skośnej połaci dachu budynku od strony południowej, co zapewnia optymalne nasłonecznienie paneli fotowoltaicznych.

Energia elektryczna w cenie mieszkania!

Jak to działa?

Panele fotowoltaiczne zamieniają energię słoneczną na energię elektryczną w postaci prądu stałego. Urządzenie zwane falownikiem przekształca wytworzony prąd stały na prąd zmienny, który jest następnie wykorzystywany w wewnętrznej sieci elektrycznej do zasilania dowolnego typu urządzeń domowych, a jego nadwyżka jest wprowadzona do publicznej sieci elektroenergetycznej. 

Sieć elektroenergetyczna pełni funkcję swoistego magazynu wyprodukowanej przez nas energii, z którego można odbierać 80% wprowadzonej tam energii w okresach, gdy nasza instalacja fotowoltaiczna nie pracuje lub wytwarza zbyt mało energii elektrycznej w stosunku do naszych potrzeb. Te 20% energii wprowadzonej przez nas do sieci stanowi niejako opłatę w zamian za możliwość „przechowywania” w sieci nadwyżki wyprodukowanej energii.

Zamontowany na przyłączu licznik dwukierunkowy dokładnie rejestruje ilość prądu produkowanego przez nasza instalację fotowoltaiczną, która jest wprowadzana przez nas do sieci elektroenergetycznej oraz ilość prądu, którą pobieramy z sieci na własne potrzeby. 

Instalacja fotowoltaiczna to realne oszczędności i zwiększona niezależność od nieuniknionych podwyżek cen prądu. Po prawidłowym montażu i podłączeniu do sieci instalacja jest praktycznie bezobsługowa.

Parametry instalacji

Zgodnie z danymi GUS dotyczącymi zużycia energii elektrycznej w gospodarstwach domowych w miastach, przyjmuje się średnie roczne zużycie energii elektrycznej w ilościach około 850 kWh na osobę, 2200 kWh na gospodarstwo domowe i 28 kWh na jeden metr kwadratowy mieszkania. 

W rejonie Szczecina, uśredniony poziom nasłonecznienia w ciągu roku wynosi około 900 kWh/kWp ogniw fotowoltaicznych.

Na podstawie tych danych dla każdego apartamentu zaprojektowana została elektrownia fotowoltaiczna o wielkości 4,5 kWp. W oparciu o indywidualne uzgodnienia możliwe jest zwiększenie mocy instalacji.

Essayez-vous de prendre un peu de temps, mais votre tas de devoirs en attente le bloque? payer pour qu’on fasse nos devoirs Que vous soyez une majeure en anglais qui en a marre des mathématiques ou un étudiant en chimie qui ne veut pas faire face à la recherche fastidieuse, payez pour nous pour faire vos devoirs et vous trouverez un soulagement.